SuomeksiIn English

Hallaa VI

04.10.2014

Hallaa Exhibition in all over Lapland!

Enontekiö

Olli Moisio, Sauli Miettunen

Kilpisjärvi Culture Center
Tsahkalluoktantie 1, 99490 Kilpisjärvi
Mon–Fri 15:00–21:00

Lys-Ange Leblanch, Elina Sipilä, Timo Jokela, Lenita Rungren

Fell Lapland Nature Centre
Peuratie 15, Hetta
Mon–Fri 9:00–16:00
Auditorio until 30.10, exhibition hall until 30.12.2014 

 

Ivalo

Oili Tornberg,  Ninni & Tuomas Korkalo

Kuulas
Ivalontie 6, Ivalo
Wed 16:00–19:00, Sat and Sun 12:00–16:00

 

Kemi

Terhi Silenius, Maria Huhmarniemi, Pirjo Nykänen, Pilvi Keto Valkoinen, Jyri Siukonen, Seija Ulkuniemi

Kemi Art Museum
Marina Takalon katu 3, Kemi
Tues–Fri 11:00–17:00, Sat and Sun 11:00–15:00  

Tiia Lepistö

Pohjolan Sanomien näyttelytila
Sairaalakatu 2, Kemi
Mon–Fri 8:00–16:00
 

Keminmaa

Irina Havaste

Keminmaan kunnanvirasto
Kunnantie 3, Keminmaa
Mon–Fri 8:00–15:45 
 

Kemijärvi

Pirkko Mäkelä-Haapalinna, Merja Briñón, Markku Heikkilä, Kaija Kiuru

Kemijärvi Culture Centre
Hietaniemenkatu 5, Kemijärvi
Mon–Fri 8.00–16.00, in weekends and evening at the time of performances
 

Kittil

Helena Junttila

Kittilä Library
Kirjatie 1, Kittilä
Mon–Thurs 11:00–19:00, Fri 9:00–16:00 

 Hilkka Ukkola

Särestöniemi-museum
Särestöntie 880, Kaukonen 
Tues–Sat 12:00–18:00
 

Kolari

Juhani Tuominen

Kolari Library
Isopalontie 2, Kolari
Mon–Thurs 12:00–19:00, Fri 10:00–17:00

 Kari Tuisku

Kolarin kunnanvirasto
Isopalontie 2, Kolari
Mon–Fri 9:00–15:00

 

Muonio

Raija Aula

Library of Muonio
Pirkantie 3, Muonio
Mon–Thurs 12–19, Fri 10–16

Pelkosenniemi

Liisa Karintaus

Sompion kirjasto/Pelkosenniemen toimipiste
Koulutie 9, Pelkosenniemi
Mon–Tues 13–19, Wed 13–17, Thurs–Fri 9–15

Pello

Eero Österberg

Tornionlaakson kirjasto Pellon toimipiste
Museotie 37, Pello
Mon–Wed 11–19, Thurs–Fri 11–17, Sat 10–14

Posio

Tom Engblom, Essi Korva, Riitta Moilanen, Leila Lipiäinen

Anu Pentik Galleria
Maaninkavaarantie 3, Posio
Mon–Sun 10–16

Ranua

Stig Olav Tony Fredrikson

Ranua Municipal Library
Kirkkotie 7, Ranua
Mon, Tues, Thurs 12–19, Wed 12–16, Fri 10–16, Sat 12–15

Rovaniemi

Anu Riestola

Korundi House of Culture
Lapinkävijäntie 4, Rovaniemi 
Every day 11–18

Jouko Alapartanen

The Library of Muurola
Koulukaari 10, Muurola
Mon, T0hurs 12–19, Tues, Wed, Fri 10–16

Salla

Marketta Nilsen,

Sallan rajakievari
Savukoskentie 12, Salla 
JEvery day 10–16

Savukoski

Juha Saitajoki

Sompion kirjasto, Savukosken toimipiste
Sauherrantie 23 C, Savukoski
Mon, Thurs 12:00–19:00, Tues, Wed 10:00–16:00, Fri 10:00–15:00

Simo

Sanna Haimila

Municipality of Simo
Ratatie 6, Simo
Mon–Fri 8:00–15:30

Sodankylä

Anna Alm

Sodankylä Library
Jäämerentie 1, Sodankylä
Mon–Thurs 10:00–19:00, Fri 10:00–17:00, Sat 10:00–15:00

Ilona Kivijärvi, Anna Moroz

Museum-Gallery Alariesto
Jäämerentie 3, Sodankylä
Mon–Fri 9:00–17:00

Tervola

Risto Immonen

Tervolan kunnanviraston näyttelytila
Keskustie 81, Tervola
Mon–Thus 8:00–16:00, Fri 8:00–15:00 

Tornio

Teuvo Tuomivaara, Paula Suominen

The Aine Art Museum
Torikatu 2, Tornio
Tues–Thurs 11:00–18:00, Fri–Sun 11:00–15:00
The exhibition is open until 16.11.2014

 

Utsjoki

Pertti Lohiniva

Utsjoki Municipal Library
Utsjoentie 48, Utsjoki
Mon–Thurs 13:00-19:00, Fri 10:00–16:00

Johanna Ruotsalainen

Village Centre Giisá
Utsjoentie 11
Mon–Fri 8–16

Ylitornio

Hanna Kanto

Tornionlaakson kirjasto Ylitornion toimipiste
Alkkulanraitti 31, Ylitornio 
Mon–Thurs 11:00–19:00, Fri 10–17 and Sat 10–14